Podejdź bliżej | Rachel Abbott w audio


"Mam na imię Judith i zabiłam człowieka."

Podejdź bliżej, nie zrobimy ci krzywdy. Sama musisz stwierdzić, czy wnosisz do świata coś wartościowego. Wydawało ci się, że jesteś ofiarą, a może to raczej ciebie teraz ścigają, może zrobiłaś coś niewybaczalnego... Ale może właśnie to sprawi, że będziemy mogli ci pomóc? Spokojnie, pomożemy ci. Widzimy, jaka jesteś słaba. 

Mogłabym dalej tworzyć podobne opisy wprowadzające w klimat najnowszego thrillera Rachel Abbott, starając się nie zdradzić Wam istoty całej historii. Wszystko to pasowałoby zdecydowanie lepiej do książki niż okładkowe: "Przychodzą każdej nocy. Są już blisko...". Niby rozumiem, o co chodziło twórcy tego reklamowego hasła, jednak przez moment miałam wrażenie, że zaszła jakaś pomyłka, a ja przeczytałam (przesłuchałam) zupełnie inną książkę. Rzeczywiście, zgodnie z opisami, cała fabuła dotyczy głównie kobiet jedna ucieka przed toksycznym partnerem, drugą znajdują martwą w parku, a trzecia... Na tym poprzestanę, ponieważ tu roi się od kobiet, choć tak naprawdę poznajemy na przemian losy Callie oraz postępy w śledztwach prowadzonych przez Toma Douglasa.

Tym razem Rachel Abbott podniosła sobie poprzeczkę nieco wyżej niż zwykle i stworzyła znakomity wielopłaszczyznowy thriller psychologiczny dotykający problemu słabości, wykorzystania, manipulacji. Pokazała, jak łatwo jest zaufać nieznajomej starszej kobiecie, która wyciąga ku nam pomocną dłoń w najtrudniejszym momencie naszego życia. Poddać się sile sugestii i wpaść w pułapkę chorych praktyk, całkowicie izolując od świata. Co do audiobooka bo właśnie w takiej formie poznawałam Podejdź bliżej Filip Kosior i Anna Dereszowska po raz kolejny nie zawiedli. Stęskniłam się trochę za damskim głosem w audiobookach Abbott i przyjęłam z ulgą powrót znajomej lektorki. Poza tym to dobry, sugestywny thriller. Znakomicie przeczytany.


Za możliwość wysłuchania tego trzymającego w napięciu thrillera
dziękuję portalowi:
https://audioteka.com/pl/
***
Abbott Rachel, Podejdź bliżej, Wydawnictwo Filia, czytają Filip Kosior i Anna Dereszowska, 9 godz., 36 min.

Zajrzyj również tu:

0 komentarze