Zmuszona, by zabić | Rachel Abbott w audio

 

Jak dobrze jest wrócić do słuchania audiobooków! I do tego czytanych przez ulubionych lektorów (w tym przypadku Ewa Abart). Przy tym thrillery Rachel Abbott w audio to zawsze trafiony strzał, bo gwarantują mi kilka naprawdę udanych godzin ze słuchawkami w uszach. Tym razem było podobnie, a może nawet... lepiej? Zmuszona, by zabić to psychologiczny thriller, który sumuje wszystko, czego oczekuję od tego typu książek. Kobieta z tajemniczą przeszłością wiąże się z dobrze usytuowanym artystą i wprowadza do jego imponującej posiadłości. Coś w tym wszystkim jest jednak nie w porządku. Zaborcza siostra mężczyzny, przemoc domowa, aż w końcu tragiczna śmierć. Ach, jaka to była znakomita mieszanka charakterów (szczególnie kobiecych), motywów, niespodziewanych zwrotów akcji. Trzymała w  napięciu w zasadzie już od pierwszych chwil.  
 
Dwa ciała splątane w śmiertelnym uścisku. Pościel pełna krwi. Zza ściany słychać płacz dziecka. Na miejscu zbrodni pojawia się sierżant Stephanie King, która wkrótce będzie musiała uczestniczyć w emocjonującym procesie dotyczącym tej sprawy. Ale na razie poznajemy pewną parę — Evie i Marka. Mark jest znanym fotografem. Mieszka w rezydencji, którą odziedziczył po swojej zmarłej żonie. Kiedy ciężko mu było pozbierać się po śmierci Mii, swoją karierę powierzył w ręce siostry Cleo. Kobiecie nie podoba się nowa wybranka brata. Dziwi ją również jej... niezdarność. Bowiem Evie, zwykle podczas służbowych wyjazdów Marka, ulega dziwnym wypadkom. 
 
Rachel Abbott lubi stawiać swoich czytelników przed moralnymi dylematami. Jej postaci są wielowymiarowe, a ich postępowanie budzi silne emocje i czasem do samego końca trudno orzec, kto rzeczywiście był tym "dobrym", czy choćby... poszkodowanym. Oczywiście z mojej strony, poza uznaniem dla niezłego zakończenia, jak i dla całej fabuły, wielkie brawa dla lektorki. Nie mam pojęcia, jak Rachel Abbott wypada na papierze, jednak w polskich wersjach audio trafia jej się naprawdę znakomita oprawa.

Książkę wysłuchałam w ramach
Wyzwania czytelniczego 2020 na Przestrzeniach tekstu  
(kategoria: audiobook) 

***

Abbott Rachel, Zmuszona, by zabić, tłum. Adrian Napieralski, czyta Ewa Abart, Wydawnictwo Filia, 9 godz., 57 min.

Zajrzyj również tu:

0 komentarze