Cześć i czołem | Agnieszka Elbanowska, il. Agata Dudek

"Żółw powoli piąstkę przed siebie wyjmuje.
Zrób z żółwiem żółwika.
To go uraduje!"

Siedzę i uśmiecham się jak wariatka do tej dziecięcej książki. Żadna Księga dźwięków, żaden Pucio (nie ujmując nic tym świetnym tytułom!) nie zrobiła na mnie i na Najmniejszym takiego wrażenia, jak Cześć i czołem. Kolorowa. Zabawna. Z niezwykle błyskotliwymi (!) rymami. Na dodatek mieści w sobie wszystkie umiejętności (bardziej pasowałoby mi tu po prostu: skille) właściwe dziecku w wieku, dla jakiego jest przeznaczona (my sprawdzamy na około półtoraroczniaku i jest prawdziwy szał!). A jak do tego dochodzą zwierzęta — i to tak zabawnie przedstawione, to już chyba lepiej być nie może. Jesteśmy zachwyceni od pierwszej strony. To chyba będzie najmniej obiektywna opinia, na jaką się porwałam 😀 Trudno.

Gdybym miała wybrać książkę idealną dla dzieci 1+ (a przynajmniej dla MOJEGO dziecka 1+ 😃), byłaby to bez dwóch zdań Cześć i czołem autorstwa Agnieszki Elbanowskiej z szalonymi ilustracjami Agaty Dudek. Żywe kolory, charakterystyczne postaci zwierząt, gesty i słowa, które gwarantują udaną zabawę z dzieckiem. Rymowanki są proste i zabawne. Uczą naśladownictwa, klaskania, różnych gestów (powaliły mnie "noski-eskimoski"). Jeśli już bawiliśmy się z dzieckiem w podobny sposób, ta książeczka sprawi mu jeszcze większą frajdę, a jeśli maluch nie zna takich zabaw, to bardzo szybko powinien załapać większość z nich (u nas hitem stało się małpie "u-u-a!").

Myślę, że najlepszym recenzentem książek dla tak małych dzieci zawsze będzie najpierw... dziecko. Mi może podobać się zwariowany design, albo śmieszne scenki, ale to reakcja małego odbiorcy jest najobiektywniejsza. U nas książeczka na razie się sprawdza, chociaż przy niektórych stronach zatrzymujemy się na dłużej, przy innych wcale, jednak to już chyba indywidualna kwestia 😂. Od siebie wspomnę, że Cześć i czołem wydaje mi się przemyślane i dopracowane co to kropeczki i kreseczki. Na dodatek to naprawdę niezwykle pozytywna dziecięca książka! Bo jak tu na jej widok się nie uśmiechać?
Za przygodę z tą wspaniałą książką 
dziękujemy (razem z Najmniejszym) Wydawnictwu:

https://mamania.pl/

***

Elbanowska Agnieszka, Cześć i czołem, il. Agata Dudek, Wydawnictwo Mamania, Warszawa 2021, s. 26.

Zajrzyj również tu:

0 komentarze