Oszukana | Charlotte Link w audio

"Bo bez względu na to, jak będzie trudno,
to ciągle jest nasze życie."

Z przyjemnością wracam do audiobooków sprawdzonych pisarek (a Charlotte Link zdecydowanie nią jest), ale i czytanych przez moje ulubione lektorki. I tym razem nie było inaczej. Joanna Jeżewska poradziła sobie znakomicie z drugim kryminałem z serii o Kate Linville autorstwa Charlotte Link, czyli z Poszukiwaniem. Oczywiście o tym, że Poszukiwanie było drugą częścią cyklu dowiedziałam się dopiero po jego wysłuchaniu. Postanowiłam nadrobić część pierwszą i z ulgą stwierdzam, że nie straciłam zbyt wiele, nie trzymając się chronologii. Co prawda znajomość nieco większego fragmentu przeszłości głównej bohaterki mogła być dość pomocna, ale pamiętam, że w Poszukiwaniu jej sylwetka została dostatecznie nakreślona.

W Oszukanej dopiero poznajemy Kate Linville. Samotną i zakompleksioną policjantkę ze Scotland Yardu, dla której całym światem i jedyną bliską osobą jest ojciec, emerytowany policjant. Niestety Richard Linville ginie w wyniku brutalnego morderstwa, a wkrótce wychodzą na jaw nieciekawe fakty z jego życia. To burzy u Kate obraz wspaniałego ojca, jednak kobieta usilnie stara dowiedzieć się, kto stoi za jego śmiercią i to na własną rękę, mimo że do sprawy został przydzielony jeden z lepszych śledczych ze Scarborough, gdzie pracował jej ojciec Caleb Hale. Równocześnie toczy się wątek pewnego małżeństwa Jonasa i Stelli Crane, którzy wraz z pięcioletnim adoptowanym synem spędzają urlop na wyludnionych torfowiskach.

Akcja kryminału płynie powoli. Nie na tu spektakularnych momentów, a na pierwszy plan wielokrotnie wychodzą wątki obyczajowe i dramaty bohaterów. Jednak jest tu też sporo tajemnic i napięcia, co utrzymuje zainteresowanie fabułą, zaś rozwiązanie sprawy zdecydowanie zaskakuje. Joanna Jeżewska przeczytała Oszukaną wprost znakomicie i ogromnie cieszę się, że jest lektorką również trzeciej części cyklu z Kate Linville Bez winy. Będę słuchać!

***
Link Charlotte, Oszukana, tłum.
Anna Makowiecka-Siudut, czyta Joanna Jeżewska, Wydawnictwo Sonia Draga, 18 godz., 23 min.

Zajrzyj również tu:

0 komentarze