Poszukiwanie | Charlotte Link w audio

"Nie była kimś, kto potrzebuje jakiejkolwiek ochrony,
prócz tej przed samą sobą."

Świetnie przeczytane przez Joannę Jeżewską Poszukiwanie... dłużyło się w nieskończoność (audiobookowa wersja to aż 19 godzin i 5 minut!). Nieustanne lawirowanie między znanymi już wątkami, wałkowanie tych samych spraw. Miałam wrażenie, że Charlotte Link niepotrzebnie przeciąga i tak statyczną już fabułę, jednak rytm audiobookowej interpretacji uprzyjemniał mi te przydługie chwile z książką. Z pewnością duże znaczenie dla odbioru miały moja sympatia do autorki (i lektorki!), ale również fakt, że przepadam za thrillerami, których głównymi bohaterkami są kobiety po przejściach (patrz Lacey Flint u Bolton). Tu mamy do czynienia z nieszczególnie atrakcyjną panią sierżant ze Scotland Yardu, która na własną rękę postanawia dowiedzieć się, kto stoi za porwaniami i morderstwami młodych dziewcząt ze Scarborough. Przy okazji, wdając się w nieoczekiwany romans z interesującym mężczyzną.

Pierwsza była Saskia Morris, której ciało znaleziono na wrzosowiskach. Wkrótce ginie czternastoletnia Hannah Caswell, a tuż po niej Amelie Goldsby. Śledztwo prowadzi komisarz Caleb Hale, jednak zainteresowana jest nim jeszcze jedna osoba. Kate Linville ze Scotland Yardu wynajmuje pokój u Goldsby'ch, kiedy ginie ich córka. Mimowolnie angażuje się w sprawę, równocześnie starając ułożyć sobie swoje nieciekawe samotne życie.

Gdybym wiedziała, że Poszukiwanie to kolejna powieść Charlotte Link, w której pojawia się ta sama bohaterka, pewnie zaczęłabym od Oszukanej. Poza tym dostałam niezły, dość tajemniczy kryminał, nieco jednak przeciągnięty, z nie do końca zadowalającym dla mnie sposobem rozwikłania zagadki. Broni się postaciami i wersją audio. Polecam przetrwać te 19 godzin na jakichś długich spacerach.

***
Link Charlotte, Poszukiwanie, tłum. Dariusz Guzik, czyta Joanna Jeżewska, Wydawnictwo Sonia Draga, 19 godz., 5 min.

Książkę wysłuchałam w ramach Wyzwania czytelniczego 2020 na Przestrzeniach tekstu  
(kategoria: audiobook)

Zajrzyj również tu:

0 komentarze