Wszystkich was kocham najbardziej | Sam McBratney, il. Anita Jeram

" To najwspanialszy Misiak Drugi na całym świecie!"

Pamiętacie cudowną zajęczą serię Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham... Sama McBratneya, ilustrowaną przez Anitę Jeram? Uwielbiam te proste w przekazie i formie urocze picturebooki, które wzruszają również dorosłych. Tym razem zamiast Zajęcy są Misie i jest ich aż... pięć. Rodzice niedźwiedzie oraz Misiak Pierwszy, Misiak Drugi i Misiak Trzeci. Tylko który z nich jest najważniejszy? Którego rodzice kochają najbardziej? I choć rodzice przed snem zapewniają je, że wszystkie trzy są najcudowniejszymi misiami na świecie, to Misiaki zaczynają się zastanawiać, czy to w ogóle jest możliwe. Przecież każdy z nich jest inny! Może jednak któryś jest "najukochańszy" dla taty i mamy?

To ciepła, rozczulająca historia o rodzicielskiej miłości, która nie faworyzuje, nie wyróżnia, nie spycha na drugi plan z powodu różnic, czy niedoskonałości. Myślę, że potrafiłaby uspokoić zazdrosne o miłość i uwagę rodziców rodzeństwo, albo pomóc dziecku w zaakceptowaniu pojawienia się nowego członka rodziny. Oczywiście poza treścią zachwycają również ilustracje, które jak w przypadku serii z Zającami, są łagodne i minimalistyczne, ale doskonale wyrażają wszystkie emocje.
***
McBratney Sam, Wszystkich was kocham najbardziej, il. Anita Jeram, tłum. Natalia Usenko, Wydawnictwo Egmont, Warszawa 2004, s. 32.

Zajrzyj również tu:

0 komentarze