Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham | Sam McBratney, il. Anita Jeram

"Kocham cię od ziemi
aż po czubeczki moich stóp!"

To żadne déjà vu. Niedawno zorientowałam się, że choć ciągle wspominam o uroczej serii Sama McBratney'a, to wciąż nie zrecenzowałam podstawowego tytułu Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham. Na moim starym blogu już dawno pojawiły się część jesienna i zimowa, dlatego nadeszła pora na kolejną historię o dwóch Brązowych Zającach — Zającu Małym i Zającu Dużym. Prostą, ale bardzo wzruszającą.

Tym razem Mały Brązowy Zając postanowił pokazać Dużemu, jak bardzo go kocha. Rozłożył szeroko łapki i krzyknął: "Oooo tak". Prostując się i skacząc, próbował zmierzyć swoją miłość, jednak Duży Brązowy Zając zawsze skakał ciut dalej i wyciągał się ciut wyżej. "To dopiero jest wysoko!", myślał z podziwem Mały Zając. To pocieszne zajęcze "licytowanie się" pokazuje w jak łatwy sposób można okazać komuś uczucia. Niejednokrotnie w książkach McBratney'a zachwycają mnie nie tylko piękny i mądry przekaz, urzekające ilustracje, ale również ciepło i swojego rodzaju przytulność. Cóż poradzę? Uwielbiam te dwa sympatyczne Zające!
***
McBratney Sam, Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, il. Anita Jeram, tłum. Jarosław Mikołajewski, Wydawnictwo Egmont, Warszawa 2017, s. 32.

Zajrzyj również tu:

0 komentarze