Muminki. Wielki słownik obrazkowy polsko-angielski | il. Tove Jansson

Czy Wy widzicie to, co ja? Muminkowy Wielki słownik obrazkowy polsko-angielski z wydawnictwa HarperCollins to coś naprawdę szczególnego, zwłaszcza dla fanów Muminków! I nie tylko tych najmłodszych, mimo że właśnie im jest dedykowany. Sama jestem zachwycona. Jako dziecko uwielbiałam oglądać podobny słownik z postaciami z bajek Walta Disneya. Nawet jeśli bardziej interesowały mnie tylko obrazki, to do głowy wpadło pewnie niejedno angielskie słówko. Myślę, że dla dziecka tematyczne słowniki to strzał w dziesiątkę. Klimat tego muminkowego podkreślają dodatkowo... oryginalne ilustracje Tove Jansson. Dlatego, przeglądając duże karty słownika, można poczuć się jak w prawdziwej dolinie Muminków.

Dni tygodnia, miesiące, pory roku. Kolory i kształty. Cyfry, litery. Przeciwieństwa, obowiązki i uroczystości. Nawet nie spodziewałam się, że tyle słów można wymyślić z tego muminkowego świata. Ten obrazkowy słownik to również dobry pomysł na początek samej przygody z Muminkami, kiedy dziecko może jeszcze nie chce słuchać długich, niekiedy trochę strasznych historii, ale już jest ciekawe dziwnych stworzeń wymyślonych przez Tove Jansson. Mi słownik ogromnie się podoba, chociaż minie chwila, zanim obejrzymy go z Najmniejszym. Na razie jest cały mój ;)

***
Kaataja Paivi, Turkulainen Riikka, Muminki. Wielki słownik obrazkowy polsko-angielski, il. Tove Janson, tłum. Marta Stochmiałek, Wydawnictwo HarperCollins, Warszawa 2020, s. 80.

Zajrzyj również tu:

0 komentarze