Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie | Sarah Sheppard

"Zgodnie z moimi wyliczeniami
Azja leży za następną falą!"


Niesamowita gratka dla małego podróżnika i wielbiciela przygód! I w istocie niezwykłe mapy, które przeniosą swojego odbiorcę nie tylko w odległe miejsca świata (bo samą wędrówkę palcem po mapie można odbyć w każdym innym atlasie), ale również zaspokoją głód wiedzy. Tematyczne ciekawostki, zabawne teksty na ilustracjach, mnóstwo interesujących szczegółów. Niezwykłe mapy autorstwa Sarah Sheppard to prawdziwie emocjonująca wyprawa w nieznane, z której można wynieść ogrom wiedzy, dobrej zabawy, a przy okazji rozbudzić w młodym odbiorcy żyłkę odkrywcy. Format Niezwykłych map jest typowo atlasowy (szkolne skojarzenie), ale to solidne wydanie w twardej oprawie. Ilustracje nie są fantazyjne, jednak przywodzą na myśl styl starego, dobrego atlasu geograficznego w czym cały ich urok! Myślę, że służy to skupieniu uwagi, nadając całej pozycji ciekawego naukowego klimatu.

Kamienie szlachetne, tajemnicze miejsca, jadowite zwierzęta. Rowy oceaniczne i wulkany. Skarby świata. "Zastanawiasz się, czy w wodzie są piranie? Wsadź do niej palec, a szybko się przekonasz...". Rewelacyjne teksty, łatwy przekaz i szczególnie wciągająca wiedza, której chce się więcej i więcej. Podróżując po mapach z Niezwykłych map ma się wrażenie, że naprawdę przemierzamy świat w poszukiwaniu przygód, odkrywamy sekrety mórz i najciekawsze wydarzenia z historii Ziemi. Jako dorosły odbiorca muszę przyznać, że książka bardzo mnie wciągnęła i wierzę, że do dziecka dotrze sto razy skuteczniej ツ

Za możliwość podróży palcem po... Niezwykłych mapach
dziękuję wydawnictwu:

https://mamania.pl/

***
Sheppard Sarah, Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie, tłum. Ewa Wojciechowska, Wydawnictwo Mamania, Warszawa 2021, s. 40.

Zajrzyj również tu:

0 komentarze