Ja, człowiek. Księga empatii | Susan Verde, il. Peter H. Reynolds

"Jestem pełen nadziei.
Ja, człowiek."

Pozwólcie, że przypomnę Wam ilustracje Petera H. Reynoldsa z A to, bo znowu go spotykamy, chociaż już nie jako autora tekstu. Tym razem to Susan Verde stworzyła historię z bardzo ważnym przesłaniem. Uniwersalną i aktualną niezależnie od wieku. Ilustracje Reynoldsa doskonale ją dopełniają. Są proste, barwne i dynamiczne. Książka zaś należy do bestsellerowej serii, która ma pokazać czytelnikowi, jak piękne i pełne radości może być życie, kiedy wprowadzimy w nie ducha mindfulness, odkryjemy w sobie empatię i dostrzeżemy wartość własną oraz drugiego człowieka.

Ja, człowiek. Księga empatii
podkreśla, jak bardzo ważny jest każdy z nas. Już po urodzeniu mamy przed sobą ocean możliwości. Możemy zachwycać się światem, znaleźć własną drogę i sposób życia, być takimi, jakimi pragniemy. Nawet jeśli wielokrotnie popełniamy błędy, wciąż możemy dokonywać wyborów. A te wybory mogą być... ot, po prostu najlepsze ("mogę współodczuwać i podać pomocną dłoń", "mogę powiedzieć przepraszam").

Pokrzepiająca i motywująca. Uspokaja, wycisza nerwy, daje nadzieję. Myślę, że powinien ją przeczytać każdy dorosły szczególnie w jakimś gorszym momencie swojego życia. Czasem prosty, może nawet banalny przekaz trafia najgłębiej. Zwłaszcza kiedy wspomagają go sugestywne obrazki. "Mogę ruszyć naprzód". "Przy odrobinie namysłu kiepski wybór może stać się LEPSZY". I z tym Was zostawię. Mądra, wartościowa pozycja, którą powinno się mieć czasem pod ręką.
***
Verde Susan, Ja człowiek. Księga empatii
, il. Peter H. Reynolds, tłum. Zofia Raczek, Wydawnictwo Mamania, Warszawa 2021, s. 40.Za możliwość przeczytania tej wartościowej książki
dziękuję wydawnictwu:
https://mamania.pl/

Zajrzyj również tu:

0 komentarze