Cześć i czołem. Góra dołem! | Agnieszka Elbanowska, il. Agata Dudek

"Hej, jak masz na imię? Cześć i czołem.
Zajmij się naszym zwierzęcym zespołem!"

Pamiętacie pierwszą cześć Cześć i czołem? Byliśmy nią z Najmniejszym zachwyceni! Żywa, kolorowa, aż sama prosiła się o chwycenie jej w malutkie rączki. Teraz te rączki są już nieco większe (o cały rok), a Cześć i czołem. Góra dołem!, druga część stworzona przez Agnieszkę Elbanowską (tekst) i Agatę Dudek (ilustracje), nadal robi furorę. Już od pierwszego spojrzenia na okładkę chciało mi się uśmiechać, bo wiedziałam, co nas czeka. Istne szaleństwo!

I tu małego czytelnika wita uroczy, barwny zwierzyniec, przyjemne rymy i zadania, którym mój dwuipółlatek z łatwością podołał i wykonuje je jeszcze zanim doczytam tekst z poszczególnej strony. Podoba Mu się umorusany miodem miś i przenoszenie żółwia na drugą stronę ulicy. Podoba wycieranie zakatarzonej trąby słonia, podawanie pieskowi piłeczki, odkręcanie zimnej wody i czesanie barana. Książeczka niesamowicie aktywizuje, do tego jest miła dla oka i ma idealny format. Stanowi świetne dopełnienie pierwszej części.

Z czystym sumieniem polecam obie książeczki dzieciom do 3 lat i po cichu czekam (może być za rok ツ) na trzecią część choćby dla starszego dziecka (bo moje młodsze już nie będzie 😀). Tymczasem nasłuchuję, kiedy dziecięcy głosik znowu zawoła, że chce poczytać "górą dołem" bo tak ją nazywa.

***
Elbanowska Agnieszka, Cześć i czołem. Góra dołem!
,
il. Agata Dudek, Wydawnictwo Mamania, Warszawa 2022, s. 26.Za świetną zabawę z Cześć i czołem
dziękujemy wydawnictwu:
https://mamania.pl/

Zajrzyj również tu:

0 komentarze